İngiltere’de Tatil Rezervasyonları Bir Anda Yükseldi

İngiltere’de Tatil Rezervasyonları Bir Anda Yükseldi

GM Dergi 23.02.2021 15:23 23.02.2021 15:23

İngiltere’de Tatil Rezervasyonları Bir Anda Yükseldi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın salgın önlemlerini aşamalı olarak kaldırılacak dedi tatil rezervasyonlarında patlama yaşandı. En çok talep edilen destinasyonlar arasında Türkiye’de yer aldı.

Açıklamanın ardından tur operatörlerinden açıklamalar geldi. TUI,  son bir ayın en fazla rezervasyon yapılan gününün dün olarak açıkladı.  BBC Ulaştırma Muhabiri Caroline Davies, Tui müşterilerinin en fazla Türkiye, Yunanistan ve İspanya’ya ilgi gösterdiğini bildirdi.

Easyjet Satışlarında Yüzde 630 Yükseliş

Thomas Cook şirketi ise açıklamanın ardından internet sitelerinin trafiğinin iki katına çıktığını belirtti. EasyJet bilet satışlarında yüzde 337, tatil paketi satışlarında ise yüzde 630 yükseliş ve en çok Ağustos, Temmuz ve Eylül aylarına talep olduğu söylendi.

 

Thomas Cook yöneticisi Alan French “Hükümetin açıklaması tatile gitmek için can atan bizler için güzel bir haberdi” şeklinde ifade etti. “Detayları öğrenmeyi bekliyoruz fakat hükümetin önümüzdeki aylarda uluslararası seyahatlere izin verme isteğini gördük.

İngiltere İçin 12 Nisan Büyük Gün

İngiltere’nin uluslararası seyahatlere ne zaman izin vereceği belli değil. Hükümetin buna dair detayları 12 Nisan’da açıklaması tahmin ediliyor. BBC Ekonomi Muhabiri Mary-Ann Russon, uluslararası seyahatlere izin verilebilecek en erken tarihin 17 Mayıs olduğunu ifade ediyor.

Original Article

Login and/or register to view page statistics