Burak Tonbul: İngiltere Pazarında Artış Bekliyoruz

Burak Tonbul: İngiltere Pazarında Artış Bekliyoruz

GM Dergi 24.02.2021 11:14 24.02.2021 11:14

Burak Tonbul: İngiltere Pazarında Artış Bekliyoruz

Diana Travel ve Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul İngiltere pazarındaki gelişmeleri değerlendirdi.   İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Covid-19’a karşı uygulanan kısıtlamaları ile ilgili takvimi açıklaması ile Türkiye’nin İngiltere pazarındaki beklentilerin yükseleceğini ifade etti. Diana Travel ve Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, “Başbakan Boris Johnson’ın yaptığı açıklamalar bu pazardaki belirsizlikleri bir nebze olsun ortadan kaldırdı” şeklinde konuştu.

Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, A Para’daki İş’in Sırrı programına katılarak Hande Özdemir’in İngiltere pazarına yönelik sorularını cevaplandırdı.

Burak Tonbul, “İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yaptığı açıklamalardan sonra bu pazarın özelinde bir nebze olsun belirsizlik ortadan kalktı. Bu durum İngiliz turistlerin önlerindeki takvimi hazırlamalarına imkan sunacak. Bunu çok pozitif buluyoruz” şeklinde konuştu.

 

İngiltere pazarının en erken rezervasyon yapan pazarlardan biri olduğunu belirte Tonbul, “Bu belirsizliğin ortadan kalkmasıyla tüketicinin yaz tatiline karşı gösterdiği ilgiyi de görüyoruz. Bu duruma biraz gerçekçi bakmak lazım. Ortada netlik olsa da İngiltere’de sezonun başlama tarihi 17 Mayıs olarak açıklandı. Açıklanan tarih, sezonun içinde olan bir tarih. 2019’a göre bir karşılaştırma yapmak doğru olmaz fakat 2020 yılına göre bu pazardan ciddi bir artış bekliyoruz. Şöyle bir durum da söz konusu; Yapılan açıklamalarda 12 Nisan’da tekrar bir değerlendirme yapılacağının altı çiziliyor. İngiltere’deki iyileşmeler göz önüne alındığında 12 Nisan’da yapılacak yeniden değerlendirmeler sonucunda tarih öne çekilirse İngiltere’de sezona erken başlayabiliriz” dedi.

Original Article

Login and/or register to view page statistics